מי אני?

שלום לכן נשים יקרות. מי אני...

  

שמי רונית ואני אמא, סבתא אשת איש  חברה ומיילדת.

נשואה לאיל קופליס

אם לארבעה אנשים יפים: לטם, ליאור, גון,  גאיה

וסבתא לשלשה נכדים מופלאים: נאיאן, לואם וגוני.

בהכשרתי, אחות מוסמכת משנת 1981 אחות טיפול נמרץ שלש שנים, מילדת מוסמכת משנת 1985 .מדריכת הכנה ללידה, משנה מדיניות בממסד המיילדותי בישראל.  

מילדת לידות בית, מילדת אנשים על רצף החיים. מטפלת במגוון מהרפואה ההוליסטית .

 

החל משנת 1990 הוספתי ידע ברפואה שלמה:

לימודי הילינג,  רפואה קבלית, הולודינמיקה וקונסטלציה משפחתית, הנחיית מעגלים, הומיאופטיה להריון ולידה, צמחים להריון ולידה, לימודי "הדרך האדומה" עם מרפאים משבטים בארה"ב ודרום אמריקה, ועוד ועוד סדנאות ומפגשים עם מורות גדולות במיילדות.

בשנת 1990 הקמתי עם חברה את "בבי"ת" שפירושו היה: בטיחות בלידה יולדות תינוקות (המצאה של חברתי גליה פלד היקרה - מיילדת) היה לי חשוב למסד לידות בית.

 

האמנתי אז, כן היום, כי חייב להיות שיתוף פעולה בין הממסד הרפואי לבין לידות הבית . ושזכותה של האישה לבחור את מקום הלידה. על המדינה לממן זאת כאופציה בטוחה לאזרחית משלמת המיסים.איש לא הצטרף אלינו, איש לא האמין בקיום לידות בית בישראל. הארגון דעך בשקט רב.

העברתי קורסים הכנה ללידה, הכוללים כלים למימוש לידה טבעית בחדרי הלידה . לימדתי אנשים לדאוג לעצמם ולתינוקם בלידה.המשכתי לילד בבית ולדחוף מתוך המערכת את נושא בטיחות לידות הבית, בהרצאות לצוות חדרי לידה ובימי עיון מקצועיים.

 

בעקבות יום עיון שהפקתי בשנת 2000 בנושא בטיחות לידות בית, קמה עמותת "נשים קוראות ללדת" והייתי פעילה בה זמן קצר. אמונתי, כי המקום הנכון לתינוק להיוולד בו הוא הבית. אולם זכותה של האימא לבחור את מקום הלידה ( או להגיע למקום לידה שלא בחרה בעקבות השפעה של תהליכים בחייה, בהריון ובזמן הלידה  ) ולכן ייוולד התינוק כפי שנכון לו, היכן שתלד אמו. בכל מקרה, יישאר מחובר לאמו גם לאחר ניתוק חבל הטבור ( מאוחר ככל האפשר )..

 

בשנת 2002 הקמתי עם חברות יקרות את ארגון אמה"י – ארגון מילדות הבית ישראל שפועל עד היום  במטרה לקדם את מיסוד

לידות הבית בישראל .

 

בשנת 2005  התחלתי ללמד קורסי דולות. בעקבות פניה של מספר הומאופטיות  ( לאחר הרצאה על לידה טבעית בפני הומיאופתיים ) ונשים יקרות.

היה לי חשוב ליצור שליחות לעולם בריא יותר.

נשים שתעברנה הלאה את האמונה בגוף האישה ותדברנה את האפשרות והיכולת ללדת בלידה טבעית .

ב -21 שנים האחרונות יילדתי רק בלידות בית, הרצתי לצוות מקצועי בתחום הלידה הטבעית והיוויתי גורם ממריץ (ביחד עם עוד קומץ מילדות ) לשינוי במיילדות הישראלית.

 

ב2015 בשיתוף חברתי היקרה  שני סמואלוב, הקמתי את הקליניקה הקהילתית לנשים ה "הדקלים" בפרדס חנה.

פתחה לפנינו את הדלת ד"ר זהר שלו  שרואה ביחד עם חברותיה הרופאות השותפות לקליניקה, אפשרות לשינוי בראיית הרפואה בישראל את ההיריון והלידה. על כך תודה.

 

ברבות השנים נתתי את לבי לכך, שאני שותפה לפעילותם של נשים וגברים טובות וטובים המאמינים אמונה שלמה, ביכולתה של האישה ללדת בלידה עוצמתית וטובה, ובידינו לסייע לה בכך. התינוק, הינו ישות עצומה ורגישה ביותר, הקולט ופולט מידע ועלינו רק להקשיב לו, גם בתקופה הרחמית שלו ולאפשר המשכיות בקשר שלו עם האם - ללא הפרדה. עלינו להתייחס בכבוד אל הנבט הרך ולראות בכל תינוק התגשמות חלום.

 

זה הבסיס המניע את אופי המיילדות לפיה אני נוהגת.

אמונתי כיום מגיעה עד למקום בו כוחות היקום רבי ההשפעה, מפעילים בלידות חיים ומוות.       

כל אישה מתה ונולדת מחדש בלידה. כוחות היקום, מפעילים אצלנו סדנה חוויתית, אותה עוברים כל משתתפי הלידה: האם, התינוק, האב, המיילדת וכל הנוכחים האחרים. באמונה חזקה ניתן להשפיע על תהליך הלידה.

 

אוהבת את הנשים העצומות האלו. כל אחת המאפשרת לי את הצמיחה הזו. את ראיית הטוב בעולם.

 

את הדיסק "בתשיעי ילדת" כתבתי בהשראת אמונה זו ביקום, ובעזרת הידיעה, כי החברה בת זמנינו מושתת על פחד ועל התנערות מאחריות של האחד על עצמו או עצמה. הדיסק מכין כל אישה להריון בריא, זורם ולידה בריאה.

 

אשמח לענות על שאלות קוראים וכמובן אשמח לפרסם תגובות. אני שמחה להציע את הידע שיש לי בתחום המיילדות ההוליסטית ובתחום המיילדות האנושית על רצף החיים. אשמח לסייע בכל נושא שרק אוכל. אני מאחלת לי ולכל מי שתשתף אותי במסעה, כי רגישות החישה שלי תהיה נקייה מכל רבב עבורה, עבור התינוק ברחמה ועבור הבריאה כולה.

 

אהבה

רונית קופליס 

בריאות לכל החיים